Oyunculuk Kursu

  Oyunculuk sektöründe yapılan araştırmalar sonucunda elde edilen verilere bakıldığı zaman oyunculuk sektöründe başarısız olan oyuncuların, genellikle eğitimsiz oyuncular olduğu dikkatleri çekmektedir. Bu nedenle oyunculuk sektöründe yer alan bir oyuncunun, eğitim görmeden şansı yaver gittiği için yıldızı parlamışsa bile o yıldızın sönmemesi için oyunculuk kurslarına devam ederek gerekli eğitimleri alması gerekir.

Oyuncular, oyunculuk sektöründe başarılı olmak ve başarılarını devam ettirebilmek için fiziki ve ruhsal sağlıklarına dikkat ettikleri kadar sektördeki gelişmeleri takip ederek kendilerini yenilemelidirler. Oyuncuların, kendilerini en iyi şekilde yenileyerek yeni koşullara göre kendilerini dizayn edebilmeleri için oyunculuk kurslarına devam etmeleri şarttır. Oyunculuk sektöründe, hata yapan oyuncuların büyük çoğunluğu düzenli aralıklarla oyunculuk kurslarına katılmayan oyunculardan oluşmaktadır. Oyuncular, kendilerine çok güvendikleri ve sektörde güçlendikleri için kendilerini kimsenin yıkamayacağına inandıkları için oyunculuk kurslarının yakasını bıraksalar da yaptıkları her hatanın güçlerinden biraz çaldığını iyi bilmelidirler. Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle birlikte oyunculuk sektöründe baş döndürücü hızda gelişim yaşandığı için oyuncular, uykudan uyanan bir insanın, kendisini yenilenmiş hissettiği gibi kendilerini her gün yenileyerek geliştirmelidirler. Oyuncular için en büyük tehlike modern dünyanın alışkanlıklarıdır. Oyuncular için modern dünyanın en tehlikeli alışkanlığı gece hayatıdır. Oyuncular, oyunculuk kurslarında modern dünyanın tüm tehlikeli alışkanlıkları hakkında bilgilendirilmekte ve tedbirli davranmaları hususunda uyarılmaktadırlar.

Oyunculuk kurslarına devam etmeyerek yeterli eğitimi almayan oyuncular, gelecekleri ile ilgili sürekli kaygı içerisinde olduklarından stresli ve sinirli olurlar. Oyunculuk kurslarına devam etmeyen oyuncular, rollerini canlandırırken yeterince konsantre olamadıklarından yüksek performans sergileyemezler. Ayrıca rollerini canlandırırken hata yapma riskleri çok yüksektir. Oyuncular, oyunculuk kurslarının kendilerini yeterli ve kaliteli hale getirmek için ana faktör olduğunu hiçbir zaman unutmamalıdır. Oyuncular, oyunculuk kurslarında aldığı eğitimlere her daim önem vermeli ve bu kursları, bozulmamaları için en kuvvetli zırh olarak görmelidirler. Aksi halde sürekli gelişen oyunculuk sektörüne direnç gösteremedikleri için zamana yenik düşerler.    

Eğitim Programı İçeriği

Başarılı bir oyuncunun sahip olması gereken tüm özellikleri sizlere sunmayı hedeflediğimiz oyunculuk eğitimimizde uzman eğitmenlerimiz sizlere sahne ve beden dilinin kullanımı, kamera oyunculuğu, diksiyon, doğaçlama ve doğru nefes tekniklerini etkili bir şekilde öğretmektedir.

Çağımızın gerekliliklerine uygun olarak verilen oyunculuk eğitimleri sonrasında sahne sanatlarında yer alabilme ve başarılı bir oyuncu olabilme hayallerinizi hayata geçirmeye başlayabilirsiniz."

Eğitim Süresi

Haftanın 2 günü, günde 3 saatlik eğitimler ile haftada 6 saat olmak üzere 96 saatlik eğitim verilmektedir. Toplam süre 16 hafta, yani 4 aydır. 

Yorum Gönder

0 Yorumlar