Kamera Önü Eğitimi


KAMERA ÖNÜ OYUNCULUK EĞİTİMİ

Dizi, film ve reklam oyunculuğu, kamera karşısında yapıldığı için oyuncular, seyirci ile birebir temas sağlamak zorunda değillerdir. Bu durum oyuncular açısından büyük bir avantaj olduğu gibi aynı zamanda dezavantajları da vardır. En önemli dezavantajı ise seyirci ile birebir temas sağlamanın hazzından ve lezzetinden mahrum kalmaktır. Dizi, film ve reklam oyuncuları, kapalı ortamlarda olduğu kadar açık ortamlarda da çalışmaktadır. Kamera önü  Oyunculuk eğitimleri hem kapalı hem de açık hava koşullarında verimli çalışmanın teknikleri oyunculara öğretilmektedir. 

Kamera Önü Oyunculuğu Eğitim Programı

- Tiyatro ve sinema oyunculuğu arasındaki detayların öğretilmesi

- Gözlem yapabilme ve değerlendirme yeteneğinin güçlendirilmesi

- Senaryoların etkili bir şekilde oyuncular tarafından çözümlenebilmesi

- Rol çalışmaları

- Kamera ve ışık sistemleri hakkında detaylı bilgiler ve çalışmalar

- Sinema genel tarihi ve çekim tekniklerinin nasıl işlediği

Kamera Önü Oyuncularının Alması Gereken Dersler Nelerdir?

Başarılı bir kamera önü oyuncusu ilk olarak ses ve nefes kontrolünü etkili bir şekilde yapabilmeyi öğrenmelidir. Bu iki husus üzerinde çalışmalar yapıldıktan sonra beden dili ve doğaçlama konularına geçiş yapılabilir.

Gelen senaryonun hızlı bir şekilde çözümlenmesi ve akabinde rol çözümlenmesi hızlı bir şekilde yapılmalıdır. Her rolün gerektirdiği özel mimikler kendisine özel olacağı için rol çözümlemesi başarılı olmak isteyen her oyuncunun bilmesi gereken bir detaydır. 

Ccedil;ağımızın gerekliliklerine uygun olarak verilen oyunculuk eğitimleri sonrasında sahne sanatlarında yer alabilme ve başarılı bir oyuncu olabilme hayallerinizi hayata geçirmeye başlayabilirsiniz."

Eğitim Süresi

Haftanın 2 günü, günde 3 saatlik eğitimler ile haftada 6 saat olmak üzere 96 saatlik eğitim verilmektedir. Toplam süre 16 hafta, yani 4 aydır. 

Yorum Gönder

0 Yorumlar